Trochę o nas, historii i początkach
Duszpasterstwo Akademickie “U Szczepana” skupia ludzi młodych, zdolnych, pragnących pogłębienia osobistej relacji z Bogiem poprzez modlitwę, rozwijanie talentów, służbę drugiemu człowiekowi. Skupiamy studentów z całego Krakowa, z różnych uczelni.

Historia

8

Duszpasterstwo Akademickie „u Szczepana” przy Parafii św. Szczepana w Krakowie powstało w 2009 r., nim jednak zaczęliśmy się tak określać, działaliśmy już jako Krakowskie Koło Akademickie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Parafii św. Mikołaja i później przy obecnej Parafii św. Szczepana, gdzie 8 lat temu zostało przeniesione. Od tamtego czasu ks. Asystentem Koła jest ks. Sławomir Półtorak, Duszpasterz Akademicki.

Trzeba przyznać, że KSM dalej stanowi serce DA u Szczepana, a zasady formacji katolickiej i aktywnego działania na rzecz Wspólnoty Kościoła i naszej Ojczyzny, realizują się w życiu naszej Wspólnoty. Początki były trudne, ale z czasem z małej grupki zapaleńców 🙂 powstała, dziś już tak liczna, wspólnota studencka (ponad 100 osób), w której dzięki powiewom Ducha Świętego rodzą się coraz to nowe (czasami nieco szalone) pomysły.

Co robimy

Zgodnie z zawołaniem KSM-u: „Przez cnotę, naukę i pracę – służyć Bogu i Ojczyźnie- Gotów!”, staramy się łączyć rozwój intelektualny z pogłębianiem swojej wiary i miłości wobec Boga, jednocześnie aktywnie i kreatywnie uczestnicząc w różnego rodzaju grupach działających w DA i inicjatywach, skierowanych głównie do studentów, ale też i Parafian. Aktualny plan tygodnia, co się u nas dzieje, znajdziesz tutaj

Fanpage naszego Duszpasterstwa

Realizujemy przez to apostolskie zadanie głoszenia Dobrej Nowiny o Zmartwychwstałym i Miłosiernym Bogu w środowiskach, w których na co dzień żyjemy oraz zadanie świadczenia o Jezusie Chrystusie braciom i siostrom poprzez radość i nasz młodzieńczy entuzjazm- przyprawiony studencką kreatywnością 🙂