ksm-godlo-malePoczątki

A wszystko zaczęło się lata temu w Krakowskim Kole Akademickim KSM (KraKA), gdzie grupa zapaleńców z całej Polski chciała zarażać uczelniane środowiska miłością do Boga i Ojczyzny. W gorących sercach rodziły się marzenia, by na każdej krakowskiej uczelni założyć KSMowskie koło i promować wartości w „małej studenckiej ojczyźnie”. Tak też AGH-owscy studenci zdobyli pozwolenie na działalność na terenie Uczelni i z powodzeniem realizowali tam cykl happeningów „Miasteczko Pod Lupą”. Rok 2009 okazał się być przełomem – KSM zagościł na stałe w parafii św. Szczepana. Jak wiadomo w jej zasięgu znajduje się Akademia Górniczo-Hutnicza, więc marzenia studentów zaczęły przybierać realnych kształtów.
Życzliwe wsparcie parafii i bezcenna modlitwa umożliwiły założenie dnia 8.02.2010 r. Koła Akademickiego KSM przy Akademii Górniczo-Hutniczej zwanego „Grupą KA”.

Gdzie działamy

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy AGH współpracuje z Duszpasterstwem Akademickim u Szczepana. Zrzeszamy studentów AGH, którzy nie wstydzą się swojej wiary i chcą zadbać o własny rozwój duchowy. Mamy spory zapał do pracy, czego wyrazem są podejmowane przez nas inicjatywy. Można wśród nich wymienić wycieczki rowerowe oraz rekolekcje, np. wielkopostne. Widać nas również w murach uczelni, gdzie angażowaliśmy się między innymi w takie wydarzenia jak Inżynieria Zbawienia oraz wystawa zdjęć bł. Karoliny Kózkówny.
Naszym celem jest ciągłe doskonalenie siebie, bo jak kiedyś powiedział południowokoreański mistrz karate Masutatsu Ōyama: „Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios.”

Zapraszamy również na stronę Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej!